Саенчаи славеше во Торино (ВИДЕО)

Мај тај легендата Саенчаи нова сезона ја отвори со гостување во Италија.

38-годишниот Тајландец во главната борба на вечерта на Јокао во Торино без поголеми проблеми со едногласна одлука на судиите по три рунди го порази домашниот борец Кристијан Фаустино.

Мечот се одржа на тежина од 65 килограми.

На Саенчаи ова му беше 45 последователна победа.

Следниот меч е закажан за 23 февруари на Тај фајт настанот во Пукет.

https://www.facebook.com/yokkao/videos/397707224314417/

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО