Саенчаи ја заврши годината со нокаут за 313-тата победа во кариерата (ВИДЕО)

118

Легендарниот Саенчаи ја заврши годината со настап „Тај фајт“ настанот во Патонг.

Поранешниот шампион во четири тежински категории на Лумпини се бореше против Грузиецот Топик Абдулаев во финалето на Кралскиот куп во категоријата до 70 килограми.

 39-годишниот Тајландец го нокаутира Абдулаев во првата рунда со удар со колено во телото по последниот директ вотелото.

Ова беше негова девета победа во 2019 година. На неговата страница е објавено дека ова му беше 313 победа во кариерата и 54-та по ред.

https://www.facebook.com/SaenchaiOfficial/posts/3232949203401541