Рустемов и Озмен не се пласираа во финалето на „Белградски победник“

Македонските боксери Ален Рустемов и Илхан Озмен не се пласираа во финалето на 60. Меѓународен бокс турнир „Белградски победник“.

Рустемов загуби 1-4 од Микеле Балдаси од Италија, а Илхан Озмен ја предаде борбата, не се појави во рингот со Лаи Чу-Ен од Тајван.

На турнирот настапуваат 225 боксери (155 мажи, 70 жени) од 25 држави.

Резултати – Белградски победник:

57 кг
Ален Рустемов – Лазар Пантиќ (Србија) противникот не се појави во ринг
Полуфинале
Ален Рустемов – Микеле Балдаси (Италија) 1-4

63,5 кг
Илхан Озмен – Васили Самчук (Казахстан) 4-0
Полуфинале
Илхан Озмен – Лаи Чу-Ен (Тајван) предена

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО