Рускиот „Попај“ дебитираше во ММА против блогер (ВИДЕО)

23-годишниот Русин Кирил Терешин, познат по прекарот „Руски Попај“, дебитираше во ММА.

Терешин е познат поради своите огромни бицепси, на своја одговорност во мускулите вбризгува комбинација на хемикалии.

После три минути борба одржана во Абакан загуби од својот сонародник, блогерот Олег Монгол.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=262&v=sdzJqmJ9qAs

Терешин е познат поради своите огромни бицепси, на своја одговорност во мускулите вбризгува комбинација на хемикалии, т.е. со маслото „Синтол“ популарно меѓу боди-билдерите.

Докторите го предупредија дека доколку продолжи со вбризгувањето, ќе мора да му ги ампутираат рацете.

„Руки Базуки“ на својот Инстаграм профил има над 440.000 илјади фанови, додека Монгол има скоро 700.000.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО