Руски ММА борци се степаа за време на гала вечер (ВИДЕО)

Грда сцена се случи на неодамнешниот ХФЦ ММА турнир во Русија.

Се степаа ММА борците Мохамад Калмиков и Хаибати, попознат како „Персискиот Дагестанец“. Инцидентот се случи во срцето на стадионот и според Витали Тарасов, за менаџерот на Мохамед Калмиков, тоа било сосема неочекувано.

Двајцата беа таму за да го проследат настанот. Сепак, тепачката се случила во ходникот на стадионот, каде што двајцата се сретнале. Хаибати неодамна даде интервју во кое го критикуваше Калмиков. Се чини дека ова придонесе за ескалација на конфликтот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Azamat Tolibov (@mma_azikk)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО