Руската убавица Анастасија Јанкова победи со тежок нокаут во кик бокс меч (ВИДЕО)

Руската убавица Анастасија Јанкова силно се врати во боречките спортови.

Поранешната натпреварувачка на Белатор учествуваше на настан што се одржа во регионот на Москва, во градот Раменски. Јанкова толку силно ја нокаутира противничката што дури и таа изгледаше шокирано и веднаш зажали за моќта на својот удар.

Настанот на кој учествуваше Јанкова не беше обична борба, туку единствена можност во светот на боречките вештини. Од 25 до 29 октомври во Раменски, Московскиот регион се одржаа „Меѓународни натпревари – Отворено првенство и првенство на земји на ШКО“.

Настанот, кој пречека тимови од повеќе од десет земји, вклучувајќи ги Кина, Индија, Казахстан, Белорусија, Алжир, Авганистан, Иран, Грузија, Азербејџан, Ерменија и Киргистан, е најголемиот светски спектакл од ваков вид.

Турнирот заврши со аматерското финале во кик бокс, а потоа следуваше професионалниот турнир ФКР ПРО 6. Анастасија дефинитивно остави најдобар впечаток на настанот. Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО