Русинката Шилова ја совлада Берна Шерифовска на Европското првенство во У-23 (ВИДЕО)

214

Македонија настапува со двајца џудисти на Европското првенство за млади сениори У-23 во Гиор, Унгарија, Брена Шерифовска и Борче Ангелов.

Денеска Берна Шерифовска во категоријата до 57 килограми се сретна со Кристина Шилова од Русија и загуби со ипон. За жал, и нејзината противничка загуби во наредната борба, па не доби шанса за репасаж.

Утре настапува Борче Ангелов (-73 кг) против Марцел Церцеа (Романија).

Борбата на нашата репрезентативка е на 55:00.

Ipon.mk