Русеј и Цингано негативни на изненадувачкиот допинг тест!

rousey-cingano

Со наближувањето на мечот за титулата во бантам категорија меѓу Ронда Русеј и Кет Цингано на УФЦ 184, двете натпреварувачки беа предмет на изненадувачки допинг тест.

 И, добрата вест е дека дале негативни примероци.

Учесничките во главниот настан на вечерта добиле лиценци од Калифорниската атлетска комисија.

 Русеј и Цингано го направиле тестот на урината минатата недела, за време на подготовките за средбата, која е планирана за 28 февруари во Лос Анџелес. Резултатите беа готови во вторникот и излегле чисти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО