Ромеро се враќа на меч со поранешен шампион на Белатор

Ветеранот Јоел Ромеро ќе дебитира за Белатор против поранешниот шампион во лесна категорија, Фил Дејвис.

Скот Кокер ја објави веста само еден ден откако беше познато дека машината Ромеро повеќе не е таму и дека нема недозволени супстанци во телото.

Дејвис последен пат се бореше при поразот од Вадим Немков на 16 април годинава. Неговата статистика е 22-6.

Ромеро потпиша со ланецот на Кокер минатиот декември. Требаше да влезе во кафезот против Ентони Џonонсон на ГП во мај, но мораше да се повлече поради присуство на недозволени супстанции.

Неговата последна битка беше во март 2020 година кога загуби од Израел Адесања со одлука.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО