Рог Рог го нокаутира Ален Нгалани во борбата на чудовиштата (ВИДЕО)

Умар Кејн, попознат во сенегалското борење како „Reug Reug“, направи успешно деби за ОНЕ Шампионатот. Тој се бореше со Ален Нгалани во битката на чудовиштата во тешка категорија.

Тие се бореа на ОНЕ: Нескршлив 2, што се одржа пред неколку дена, но дури сега го емитуваат. Нивната битка заврши во последната минута од првата рунда, откако Кејн ја пренесе борбата на партер и го бомбардираше Нгалани.

Судијата интервенираше и го спаси Ален од тешките удари што му ги зададе „Рог Рог“. Генерално, немаше многу акција на мечот пред Кејн да го собори Нгалани. Судијата мораше да ја прекине борбата и да ги предупреди дека не се доволно активни.

Со оваа победа „Reug Reug“ ја зголеми статистиката на 2-0 во ММА, а Нгалани влезе во серија од 2 последователни порази со нокаут. Битката меѓу нив беше прва за ONE Championship: Unbreakable 2 и можете да ја видите на видеото под текстот:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО