Роберто Солдиќ во пустина ги одмери вештините со еден од најдобрите граплери (ВИДЕО)

Додека го чека својот следен меч во ОНЕ шампионатот, најдобриот хрватски ММА борец Роберто Солдиќ ги исполнува обврските од договорот со најголемата азиска промоција за боречки вештини.

Робокап неодамна се најде во пустина каде што ги усогласи своите боречки вештини со еден од најдобрите граплери во светот и шампион во мува категорија на ОНЕ, Мајки Мусумеци.

„Борење во пустината. Една од најголемите пречки за мене додека сум во тоа „реалити шоу“. А покрај недостигот на сон, немам време ни за тренинг“, напиша Мајки Мусумеци во објавата под видеото и додаде:

„Почнав да лудувам без тренинг. Секој физички предизвик го добивам кога ќе сретнам пријатели (гости спортисти). Ова е местото каде што западнав во неволја од продукција бидејќи тренирав со мојот брат и идниот шампион на ОНЕ шампионатот Роберт Солдиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mikey Musumeci (@mikeymusumeci)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО