Ристовски директно во финалето на „Војводинска златна ракавица“

Македонскиот бокс репрезентативец Александар Ристовски по денешното жребување ќе боксира директно во финалето на 38. Меѓународен турнир „Војводинска златна ракавица“ во Суботица, Србија.

Тренерот Васко Цубалевски вели дека ова е шанса Ристовски да освои златен медал на овој силен турнир и дека во финалето на категоријата до 81 килограм го чекаaт победникот од мечот на српскиот и хравтаскиот претставник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО