Рико Верховен откри како човек може да постигне сè

191

Актуелниот славен шампион во тешка категорија Рико Верховен и раскажа на навивачите како можат да постигнат се што сакаат. 31-годишниот шампион е на врвот речиси 8 години. Кралот на кик боксот има скор 58-10 во рингот и е во серија од 14 последователни победи.

На крајот на минатиот месец го освои турнирот на Глори во тешка категорија по две победи во една ноќ. Верховен во 18 борби победи со нокаут, но за него беше поважно да ги победи своите ривали.

Тој верува дека борбата е како партија шах, во која е најважно да го надмудрите противникот, а не да се направите нокаут. Оваа година Рико ќе ја брани титулата против Џамал Бен Садик.

Искусниот шампион не престана да тренира и објави фотографија од салата. Под фотографијата, Рико го напиша:

„Ако сакаш да успееш толку силно, како што сакаш да дишеш, тогаш нема ограничувања за тоа што можеш да постигнеш“.