Ријад Реџепи загуби од Шпанецот Алаврез на СП за У-23 (ВИДЕО)

43

Нашиот единствен претставника на Светското првенство за млади сениори У-23 во Будимпешта, Унгарија, Ријад Реџепи (-65 кг) е поразен во првото коло од Иглесиас Алварез од Шпанија со 0-8.