Рецепт за брутален нокаут: Три удари во глава (ВИДЕО)

44

Фабијан Едвардс брутално го нокаутира Фелк Нет со неколку директни удари во глава на ММА настанот во Бирмингем.

Едвардс уште еднаш го оправда прекарот „Убиец“. За момент беше на подот, но се одбрани со три удари со нога во главата на противникот.

Португалецот Нет прими три силни удари во главата по што го загуби тлото под нозете.

За Едвардс ова беше седмата победа во седмиот меч.

https://twitter.com/streetfitebanch/status/1124800420411473926?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1124800420411473926&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Fsport%2Fostanati-sportovi%2Fbrutalno-nokautiranje-tri-udari-po-glava-i-gotovo-video%2F