Раперот Снуп Дог на спаринг (ВИДЕО)

Снуп Дог е добро познат фан на боречките спортови.

46-годишниот рапер дури беше и коментатор на Tuesday Night Contender Series на УФЦ.

Преку социјални мрежи објави кратка снимка од псарингот, па можете да видите како Снуп се саноѓа во ракавици.

https://youtu.be/Fm7kb211CLc

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО