15 C
Skopje
10/05/2021 | 10:33
Почетна ММА Меѓународна сцена Пукотници во сала на ММА турнир, публиката во паника (ВИДЕО)

Пукотници во сала на ММА турнир, публиката во паника (ВИДЕО)

153

Среде аматерски ММА турнир во Палм Бич, Флорида, маж извадил пиштол и пукал во таванот на салата.

На престрелките им претходела расправија помеѓу неколку мажи. Еден од нив земал стол и го фрлил меѓу насобраните гледачи. Обезбедувањето пристигнало, а спикерот во салата ја смирил публиката. Во тој момент, човекот што го фрлил столот извадил пиштол и пукал во таванот.

Настанал хаос, а гледачите биле во паника. Се слушнале врисоци и луѓето избегале од салата. Наскоро пристигнала и полиција.