Прва професионална победа на Јована Арсова во кик бокс (ФОТО)

Јована Арсова од Кик бокс клубот Гладијатор од Штип вечерва ја извојува правта професионална победа.

Арсова ја совлада Јована Здравковиќ од Србија со 3-0 во лоу кик во категоиријат до 50 килограми на двомечот меѓу Палмини тигри и Македонија во Јагодина.

Ipon.mk/В.Д.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО