Просто неверојатно: Мек Грегор го пофали Хабиб и се обложи на него

Просто, човек да неповерува дека Конер Мек Грегор го фали Хабиб Нурмагомедов и друи ќе обложи на него во мечот со Тони Фергусон.

„Тоа ќе биде интересен меч. Мислам дека Хабиб ќе го победи. Повторно, ќе видиме какви се околностите. Секој може да победи секого под одредени услови. Тони е импресивен борец. Тое е многу, многу тврд. Но, тој беше срушен. Неговиот гард беше поминат, а и доминиран од послаби борци од Хабиб.

Би се обложил на Хабиб на оваа битка“.

Иако Фергусон навистина покажа слабости во одбраната за време на неговата победничка низа од 12 успешни битки, во шест од нив победи со завршница и три со нокаут.

Хабиб, во меѓувреме, го задржа совршениот скор од 28-0, откако го совлада Дастин Пориер во Абу Даби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО