Продолжува победничката серија на Воденски (ВИДЕО)

vodenski 31.10.2015

Кристијан Воденски во категоријата до 26 килограми во Детската лига на Хесен 2015 и понатаму не знае за пораз. Тој вчера извојува уште една победа за својата екипа АСВ Грисхајм против Римбах.

Популарниот Кико го совлада Матс Хагедорн со туш, но овој пат во слободен стил.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО