Познати противниците на македонските боксери на ЕП за кадети, на Арсовски му треба победа за медал

Македонските репрезентативци ги добија противниците на Европското кадетско првенство за боксери во Софија, Бугарија, кое почнува утре и ќе трае до 2 декември.

На Петар Арсовски му треба победа против ПОлјакот Николас Павлик за да го освои најмалку бронзениот медал на Европскиот шампионат, додека другите тројца репрезентативци имаат една борба повеќе.

Европско првенство за кадети:

-46 кг Петар Арсовски – Николас Павлик (Послка) ¼ финале -26 номеври

-54 кг Енис Алиу – Халед Бадир (Израел) 1/8 финале – 25 ноември

-57 кг Беќир Лимани – Филип Јилек (Чешка) 1/8 финале – 25 ноември

-60 кг Ќемал Фетаху – Рентас Саровс (Латвија) – 26 ноември/ во ¼ финалето ги чека Палм Јосеп (Естонија)

Ipon.mk

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО