Поветкин: Сакам реванш со Кличко

Povetkin i Klicko

Поранешниот светски шампион во тешка категорија, Александар Поветкин, изјави дека би сакал да има реванш меч против поранешниот светски шампион Владимир Кличко.

„Секако дека би сакал да се борам со него. Сепак, дали е можно тоа во блиска иднина? На него му претстои реванш со Тајсон Фјури. Всушност сето тоа зависи од голем број на организациски и финансиски аспекти дали ќе има втора средба меѓу мене и Владимир.

Тие за прв пат се стретнаа во 2013 гоидна во Москва, а Кличко победи со судиска одлука и тоа останува единствениот пораз во кариерата на Поветкин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО