Поветкин ќе биде поопасен во реваншот со Вајт

Промоторот на Александар Поветкин го предупреди Дилиен Вајт дека неговиот клиент ќе биде уште поопасен во нивниот втор меч.

На првата средба Русинот победи со нокаут во петата рунда и ги изненади навивачите и професионалците, а Андреј Рјабински рече дека очекува да биде подобро подготвен за реваншот на 21 ноември.

„Му објаснив на Александар дека мора да се подготви со сите сили за мечот со Вајт. Тој вети дека ќе даде се од себе за време на кампот и ќе биде во добра форма. Дали треба да ја подобри својата одбрана? Малку е доцна за тоа, тој е носител на олимписки златен медал. Што се однесува до технологијата – сè е во ред. Би обрнал повеќе внимание на физичкиот тренинг. Во моментов, Александар треба да биде многу внимателен со ова и да ги вежба своите вештини, да прави спаринг. Тој мора да биде подготвен да издржи 12 рунди“, предупреди промоторот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО