Поли Малигнаџи сака да се бори со голи раце со Мек Грегор

Поли Малигнаџи не го остава на мира Конор Мек Грегор. Пред неколку дена Малигнаџи потпиша со Bare Knuckle Fighting Championship и ќе боксира со голи раце. Тој ќе дебитира во јуни и многу е веројатно да се бори против Артем Лобов. Малигнаџи е подготвен да се бори и против Мек Грегор со голи раце и го предизвика за конечно да стават крај на расправиите.

„Кукавица Конор Мек Грегор. Ајде да се бориме со голи раце. Сигурен сум, дури и дека не можеш да се откажеш од тоа. Време е да се поправат работите“.

https://twitter.com/sportsusa_net/status/1104091235386441728?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fmma.bg%2Fnovini%2Fboks-novini%2Fpaulie-malignaggi-iska-da-se-bie-s-goli-ratse-sreshtu-conor-mcgregor

Тие беа пријатели и Мек Грегор го покани да му помага со подготовките против Флојд Мејведер, но потоа пуштија видео на кое се гледа дека Мек Грегор го нокаутирал Малигаџи и започна вистинска војна меѓу двајцата, која не стивнува. Малигнаџи тврдеше дека сето ова е претстава и всушност тој се лизнал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО