Погледнете како изгледа лицето на Хабиб по 12 борби во УФЦ

262

Посебен доказ за доминацијата на Хабиб Нурмагомедов над конкуренцијата е тоа како изгледа неговото лице по секоја борба.

На социјалните мрежи се појави фотографија од неговиот изглед по последните 12 борби во УФЦ. Кога ќе го погледнете неговото лице тоа не изгледа како Хабиб да имал борба во УФЦ.

Мајкл Џонсон, Едсон Барбоса, Глеисон Тибау, Ал Јакинта, Конор Мек Грегор, Дастин Пориер…Се редеа – еве како изгледаше Хабиб по секоја борба.