Погледнете ја одличната најва на мечот меѓу Ентони Џошуа и Френсис Нгану

Поранешниот двократен светски шампион и олимписки победник Ентони Џошуа ќе се бори на 8 март на голем боксерски настан во Ријад против поранешниот борец на УФЦ Френсис Нгану.

Британецот се враќа во рингот по три победи во низа, додека за камерунскиот борец тоа ќе биде само втор професионален боксерски меч во кариерата.

Минатата година импресионираше во своето деби против Тајсон Фјури, но на крајот загуби со поделена одлука.

Нгану покажа дека има добри боксерски вештини и моќен удар, бидејќи во третата рунда го собори шампионот на ВБЦ.

Џошуа е свесен дека го чека голем предизвик, бидејќи од овој меч зависи неговата иднина.

„Ова е најголемиот предизвик во мојот живот“, изјави неодамна британскиот боксер.

Во пресрет на судирот меѓу Џошуа и Нганоу беше објавено официјалното соопштение за мечот, а овој пат изгледа фантастично во стилот на видео играта „Стрит фајтер“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Francis Ngannou (@francisngannou)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО