Погледнете го соочувањето меѓу Фјури и Усик, потврден датумот на мечот

Поранешниот шампион на УФЦ во тешка категорија Френсис Нгану добро го намачи Тајсон Фјури на големиот боксерски настан што се одржа во Ријад.

По многу добри десет рунди Кралот на Ромите со поделена одлука го победи Камерунецот, кому тоа му беше прв боксерски меч во кариерата.

На шоуто во Кингдом арена присуствуваа многу познати личности, меѓу кои и Александар Усик.

Фјури неодамна договори борба за апсолутен шампион во тешка категорија против Украинецот, која треба да се одржи на 23 декември или следниот јануари.

По мечот Фјури и Усик се сретнаа во рингот и имаа соочување.

Двајцата потврдија дека мечот треба да биде договорен за 23 декември, а место на одржување е Саудиска Арабија.

https://twitter.com/boxingontnt/status/1718413273358548999?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1718413273358548999%7Ctwgr%5E890208e5edc449520a586c38ab0e1951e9b9c479%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.croring.com%2Fboks%2Fpogledajte-suceljavanje-furyja-i-usyka-potvrdili-datum-meca%2F

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО