Почина 25-годишниот борец на Белатор Џордан Парсонс

jordan parsons

Борецот на Белатор, Џордан Парсонс, почина откако на него налтетал автомобил.

За сега, непознато лица во неделата со автомобил го го удрил 25-годишниот борец во Делреј Бич и побегнал од местото на настанот.

На Парсонс прво му беше ампутирана ногата и отстранети слезината и остана во критична состојба се до неговата смрт.

Се верува дека се работи за возило „range rover“ зад кое останало ретровизорот на местото на несреќата.

Тој имаше сооднос победи-порази 11-2, а во Белатор постигна две победи и еден пораз.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО