Победа и пораз за Андреј Чакаровски на Медитеранските игри (ВИДЕО)

137

Андреј Чакаровски (90 кг) ја доби првата борба на џудо турнирот на Медитеранските игри во Оран, Алжир, против Либанецот Карамноб Сагаипов кој не сепојави на татамито.

Во четврфиналето Чакаровски се бореше со еден од најдобрите џудисти Михаел Зганк од Турција, од кого загуби со ипон.