Платените гледања открија колку заработиле Тајсон и Џонс

Легендарниот Мајк Тајсон после 15 години пауза влезе во рингот, за противник го имаше Рој Џонсон, пресметката за жал заврши без победик. Пред борбата, Тајсон најави дека заработените пари ќе ги донира за хуманитарни цели.

Како што пишуваат медиумите во Америка и В.Британија, тој од борбата заработи 7,5 милиони фунти, а додека Џонс 2,5 милиони фунти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО