Плант и Шарло се степаа за време на мерењето за Спенс-Крофорд (ВИДЕО)

Кејлеб Плант и Џермал Шарло се степаа зад сцената во Лас Вегас откако беа меѓу ВИП гостите на официјалното мерење пред борбата меѓу Ерол Спенс Јуниор и Теренс Крафорд, објави Бокс сцена.

Синоќа беше снимен и циркулиран клип на кој се гледа крајот на инцидентот, каде што Свитхендс го удира својот потенцијален противник во лицето пред да интервенира обезбедувањето.

Тие допрва треба да се пресметаат во боксерскиот ринг, но оваа расправија се чини дека нè приближува до таков судир во догледна иднина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО