„Питбул“ со разорен лоу кик го нокаутира Де Соуза (ВИДЕО)

Патрики Фреир постигна голема победа на синоќешниот главен настан во Белатор, нокаутирајќи го Роберто Сатоши де Соуза во третата рунда.

„Питбул“ јасно ја демонстрираше опасноста што му ги носат ударите низ нозете на противникот, бидејќи така успеа да го собори противникот на земја, а таму судијата побрза да ја прекине борбата, бидејќи беше очигледно дека Бразилецот не може да продолжи.

Така, Фреир го симна шампионот од тронот и веќе гледа кон полуфиналето на турнирот, каде наесен ќе се бори со Александре Шаблис.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО