Мек Грегор ја сврте плочата и го сака Гејџи наместо Чендлер за враќањето

Возбудата на УФЦ 291 се уште не стивнала, Џастин Гејџи го слави нокаутот против Дастин Пориер, а ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор ги разбранува духовите. Враќањето на поранешниот шампион во две тежински категории е еден од големите ММА настани кои се очекуваат во 2023 година, а организацијата внимателно испланирала како тоа да се случи против Мајкл Чендлер. Меѓутоа, по успехот на Гејџи пред само неколку часа, Конор одлучи Џастин да биде неговиот следен противник. Набргу по победата во натпреварот против Пориер, Конор ги разнесе социјалните мрежи:

„Џастин, ќе те залепам шамар“, напиша Конор најпрвин на Твитер, а малку подоцна додаде детали за значењето на неговата смислена објава:

https://twitter.com/TheNotoriousMMA/status/1685508347183697921?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1685508347183697921%7Ctwgr%5E607a31f90ada3ef4d5c4f8693d459dcfd16d2013%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fmma%2Fmakgregr-obrna-palachinkata-i-iska-gejdzhi-vmesto-chandlr-za-zavrshhaneto%2F

„Јас сум најлошата кучка, тој може да се бори и за пари ако сака, но јас сакам дух, јас ги правам правилата на борбаа. Ебати Чендлер, ако го сакаш овој борбен јавете се“, напиша Ирецот.

https://twitter.com/TheNotoriousMMA/status/1685509085754429445?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1685509085754429445%7Ctwgr%5E607a31f90ada3ef4d5c4f8693d459dcfd16d2013%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fmma%2Fmakgregr-obrna-palachinkata-i-iska-gejdzhi-vmesto-chandlr-za-zavrshhaneto%2F

Во последниве недели, прашањата околу идната борба меѓу Мек Грегор и Мајкл Чендлер се зголемуваат, а нема индиции дека УФЦ наскоро ќе најде решение за загатката како ќе се случи судирот. Конор се уште не влезе во антидопинг програмата на организацијата, што е задолжителен услов пред да биде ослободен за борбата. Актуелниот флерт со Гејџи, исто така, покренува прашања за тоа дали поранешниот шампион нема амбиции за уште една борба или едноставно го става своето име во центарот на вниманието на актуелните настани за да го насочи вниманието кон себе. Колку е сериозен, никој не може да каже. Сепак, Мајкл Чендлер не пропушти да одговори на неговиот можен неодамнешен противник:

„Само мочај во чашата, не е толку комплицирано“, напиша Мајк и испрати порака дека единствената пречка за борба меѓу нив е подготвеноста на Мек Грегор да обезбеди тестови за употреба на забранети супстанци.

https://twitter.com/TheArtOfWar6/status/1685507542049263616?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1685507542049263616%7Ctwgr%5E607a31f90ada3ef4d5c4f8693d459dcfd16d2013%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fmma%2Fmakgregr-obrna-palachinkata-i-iska-gejdzhi-vmesto-chandlr-za-zavrshhaneto%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО