Петар Арсовски се пласира во полуфиналето на Купот на Бугарија (ФОТО)

61

Со доминантна победа Петар Арсовски ита кон медалот на Купот на Бугарија во Крџели.

Арсовски кој настапува за Локомотив од Софија ја извојува и втората победа на Купот на Бугарија совладувајќи го Георги Ангелов од Пловдив. Го прати противникот во третата рунда да му бороја.

Утре на програмата се полуфиналните средби.

Да потсетиме дека Петар Арсовски минатата година го освои бронзениот медал на Купот на Бугарија.

Ipon.mk