Пет Бери победи на Legacy Fights 1! (ВИДЕО)

pat-barry-face

Во првото издание на кик бокс турнирот Legacy Fights 1 учествуваа неколку познати борци, од кои еден е и поранешниот натпреварувач во ММА, Пет Бери. Тој се соочи Деморео Денис.

Се одржаа сите три рунди на средбата, а Бери победи со судиска одлука.

На турнирот дебитираше и поранешниот шампион Мигуел Торес, кој, сепак, претрпе пораз, пропратен со многу непријатна повреда.

http://youtu.be/S43oLbCHSd4

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО