Пејџ ван Зант ја продолжува кариерата како професионална борачка/ кечерка (ВИДЕО

Поранешниот борец на УФЦ, Пејџ ван Зант, ја напушти најголемата светска промоција на ММА во 2020 година, а една година подоцна имаше две борби во БКФЦ , бокс без ракавици.

Таа ги загуби двете борби, најпрвин против Британија Харт, а потоа подобра од неа беше Рејчел Остович.

Популарната американска борачка направи пресврт во кариерата и потпиша договор со All Elite Wrestling организацијата.

Таа неодамна им се претстави на професионалните љубители на борење кога ја нападна Теј Конти која за време на шоуто стоеше покрај рингот.

Таа го привлече вниманието на Семи Гевара и му помогна на Скорпио скај да го освои шампионатот ТНТ. Таа го потпиша договорот на телото на Тај Конти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО