Партизан-Кочани втор на „Власотинце опен 2015“!

KK Partizan vo Vlasotince

Со вкупно освоени 37 медали (8 златни, 5 сребрени и 24 бронзени) каратистите на „Партизан“ од Кочани го освоија второто место во генералниот пласман Меѓнародниот карате турнир „Власотинце опен 2015“ во Србија, зад екипата на Јошитака од Скопје.

Јорданчо Петров и Оливер Коцев
Јорданчо Петров и Оливер Коцев

На турнирот учествуваа 440 каратисти од 33 клуба од Македонија и Србија, а каратистите на „Партизан“ настапија со 42 натпреварувачи.

Во борби се освоени се 7 златни (шест поединечно и една екипно) 1 сребрен и 6 бронзени медали, додека останатите 1 златен, 4 сребрени и 18 бронзени се освоени се изведба на кати. Меѓу освојувачите на златние медали ќе ги издвоиме Димитар Јакимов, Роберто Здравковски, Василија Христиќ, Ѓорги Петров, Кристијан Грозданов, екипата во борби 2004/2005,…
ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО