Ортиз: Устинов е само уште една жртва за мене

Ortiz so muskul i pojas

Мечот меѓу 37-годишниот кубански боксер, Луис Ортиз и 39-годишниот Русин, Алексанедер Устинов, официјално е потврден. Тие ќе се сретнат на 17 септември во Лас Вегас, а се чини Ортиз дека поубедлив.

„Устинов е само уште една жртва за мене на мојот пат кон титулата. Му благодарам на мојот менаџер. Наскоро ќе дојде време кога другите од тешката категорија нема да има каде да се скријат од мене“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО