Оли Томпсон брутално го нокаутира Алексеј Олејник (ВИДЕО)

Синоќа во Москва се одржа турнирот Рен ТВ Фајт клуб.

Во главната борба ММА ветеранот Алексеј Олејник се соочи со Оли Томпсон. Олејник се немаше натпреварувано од октомври 2022 година, кога со одлука на судиите загуби од Илир Љатифи на турнирот на УФЦ. По оваа борба, Алексеј не го продолжи договорот со организацијата на Дана Вајт.

Олејник требаше да ја заврши кариерата, но пристигна понуда од Фајт клубот на РЕН ТВ. Томпсон се бореше и во УФЦ, но ако Алексеј направи 17 борби (9-8) во УФЦ, тогаш Англичанецот направи само две борби, кои ги загуби.

Олејник изгледаше многу поголем од противникот, што требаше да му донесе уште поголема предност на партер. Двајцата ја поминаа целата прва рунда стоечки, а околу 30 секунди пред сирената, Томпсон пласира силна десница и брутално го нокаутира Олејник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО