Огномет, шампањ и победничка торта за шампионите!

Veci sampion

Вечерва освојувачите на медалите од Европското првенство за кадети, јуниори и јуниори 21 во Цирих, Швајцарија, беа дочекани кај скопската Зоолошка градина од навивачи, клупски другари, родители и пријатели, како што доликува на шампиони.

Веци шампиону-транспарент со  кој беше дочекана европската првенка Вероника Костовска-Веци. Имаше факели, шампањ за сите освојувачи на медали: Вероника Костовска, Петар Заборски, Моника Пендаровска и Сара Радичевска.

fakeli za sampionit

Радост, прегратки, солзи радосници и победничко навивање.

Шампионот Костовкса се најде во прегратките на татко и Срѓан, а поранешната европска шампионка за сениори Наташа Илевска беше голема поткрепа за своите ученици: Петар, Сара и Моника. На костовска во матичниот клуб „Кеикс“ и беше приреден величенствен пречек со огномет и торта, а радоста на браќата Куртановиќ, Елвир и Самир беше неизмерна.

sampanj za sampionite

Veci docekVeci vo vozduhveci so sampionskata tortaVeci Kei9ksPetar i simona Baknez

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО