Официјално: Бадр Хари се враќа на 20 јуни

38

Легендарниот кикбоксер Бадр Хари се враќа во рингот на 20 јуни во Ротердам.

Глори официјално ја објави веста, а противникот сè уште не е познат. Тој веројатно ќе се бори против Џамал Бен Садик, затоа што претходно тие се договорија за борба. Друга опција е Патрис Квартерон, кој пред неколку недели почна да упатува навреди кон него.

Бадр и Квартерон требаше да се борат пред неколку години, но битката не успеа поради повреда на Мароканец. Се очекува името на неговиот ривал биде објавено наскоро.

Хари последен пат се појави на рингот минатиот декември за да се бори со Рико Верховен. Имаа тешка борба, во која Бадр го рушеше двапати, но уште еднаш се повреди и загуби со технички нокаут.