Одличен нокаут во борбата за титулата на ФНГ во Москва (ВИДЕО)

Ахмет Алиев (17-4) е новиот Фајт најт Глобал шампион во лесна категорија.

Согласно со неговиот прекар Месар, 28-годишниот Русин немилосрдно со заден кружен удар од вртење во последната минута на третата рунда на ФМГ 83 во Москва го нокаутира Магомесајгид Алибеков (9-1) и му го нанесе првиот пораз во кариерата.

Во септември минатата година со технички нокаут го победи поранешниот борец на УФЦ Диего Брандао, а пред него Ефраим Ескудеро.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО