Одбројување до УФЦ 294 Махачев-Волкановски

Влеговме во боречката недела пред настанот на УФЦ 294 овој викенд во Абу Даби.

Како и обично, УФЦ го започна Одбројувањето до гала вечерта. Во главната борба ќе гледаме реванш во лесна категорија меѓу Ислам Махачев и Александар Волкановски. Махачев по вторпат ја заложува титулата против Волкановски, кого го победи на почетокот на годината.

Во коглавната борба Хамзат Чимаев ќе се бори против Камару Усман. Нивната борба е во средна категорија и да одредат предизвикувач за појасот. Проверете што ве очекува овој викенд во епизодата за Одбројување:

Главна карта:
Ислам Махачев (в) – Александар Волкановски
Камару Усман – Хамзат Чимаев
Магомед Анкалаев – Џони Вокер
Икрам Алискеров – Ворли Алвеш
Рече Нурмагомедов – Муин Гафуров

Прелиминарни:
Тим Елиот – Мухамед Мокаев
Мохамед Јаја – Тревор Пик
Џавид Башарат – Виктор Хенри
Абу Азаитар – Седрик Думас
Мајк Бриден – Аншул Џубли
Натаниел Вуд – Мухамед Наимов
Викторија Дудакова – Џин Ју Фреј
Шарабутдин Магомедов – Бруно Силва

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО