Од Регионалната лига ќе летаат уривачите – Радник-Бјелина!

Регионална лига се ближи до крајот на првото „полувреме“. Во рингот фрчат удари, ескиважи и желбата за победа на секого што ќе влезе во магичниот правоаголник. Но,се повеќе паѓаат во очи постапките околу рингот, примитивизмот на бајати и неодговорни поединци, склони на постапки за затвор.

Па не е чудо што директорот на Регионалната лига по скандалот во Бјелина пред една недела на мечот: Работник – Сесвете Јурица Рунтиќ на првата седница на Управниот одбор на Лигата ќе побара клубот од Бијелина да биде отстранет од натпреварувањето. Криминалот, ароганцијата и силеџиството мора да бидат исечен во корен.

Последниот мајски викенд на програмата се два меча од 6.коло: Борац Лазаревац-Пинк Пантер (сабота 19 часа) додека за време на неделениот меч Лозница – Радник тимот од Бијелина не доаѓа !?

Целиот  текст може да го видите ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО