Обожавател на Канело: Направи ѝ дете на жена ми и ќе го гледам (ВИДЕО)

Спортските фанатици ширум светот понекогаш можат да бидат меѓу најживописните личности, предизвикувајќи искрени реакции кај нивните фаворити. Уште еден таков доаѓа од боксот и дури успеа да го испровоцира Сол Алварез да се сврти и да се смее за време на официјален настан.

„Канело направи дете на жена ми! Ветувам дека ќе го гледам!“, извикува еден човек на видеото што го споделија на интернет од Бокинг ворлд фанс.

Во меѓувреме, Алварез се подготвува за пресметка со Жермел Шарло на крајот на септември, каде што ќе ја заложи неприкосновената титула во суперсредна категорија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО