Објавена најавата за мечот Кличко-Џенингс! (ВИДЕО)

klitschko vs jennings-crop

Владимир Кличко на 25 април ќе ја брани светската титула против Брајант Џенингс и по седум години се враќа во Њујорк. Кличко (63-3) последен пат на американска почва, поточно во Њујорк, се бореше против Султан Ибаргимов, кој беше поразен со едногласна одлука на судиите.

На крајот на април ќе се врати во Медисон Сквер Гарден и ќе ги брани појасите во негова сопственост. Овој пат противник ќе му биде досега непоразениот Брајант Џенингс, кој е без пораз во 19 средби, од кои 10 завршиле со нокаут.

 Овие денови е објавено и видео со кое се најавува пресметката меѓу Кличко и Џенингс.

https://youtu.be/7wWIqWYF9dQ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО