Објавена е борбената карта за Глори: Колишн 5

Ја објавија борбената карта за настанот Глори: Колишн 5, кој ќе се одржи на 17-ти јуни во Ротердам, Холандија.

Борбената карта на вечерта содржи 4 борби за титули во различни категории. Во главниот настан Антонио Плазибат ќе се бори против Кевин Осаро. Нивната борба ќе биде за привремената титула во тешка категорија. Победникот ќе ги обедини титулите со Рико Верховен, кој се опоравува од повредата.

Во коглавната борба Донеги Абена ќе ја брани титулата во полутешка категорија против Мароканецот Тарик Хбабез. Во друга борба на картата Донован Визе ќе ја брани титулата во средна категорија против Серкан Јузкаљан.

Енди Земелер ќе го брани златото во полусредна категорија против Џеј Овермер.

Борбена карта:
Антонио Плазибат – Кевин Тарик Осаро
Донеги Абена (в) – Тарик Кбабез
Донован Висе (в) – Серкан Озчаглајан
Енди Семелеер – Џеј Овермер
Мајкл Боапеа – Улрик Бокеме
Фелипе Микелети – Ибрахим Ел Буни
Дијагули Камара  Едуард Гафенку
Набил Хачаб – Владимир Токтасјнов
Андреј Кедвеш – Марекс Пелцис

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GLORY Kickboxing (@glorykickboxing)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО