Објавен е новиот постер за УФЦ 294, Волкановски-Махачев

Го објавија новиот постер за УФЦ 294 настанот што ќе се одржи на 21 овој месец во Абу Даби.

Пред неколку дена стана изевсно дека двете главни битки се распаѓаат. Ова се случи затоа што Чарлс Оливеира се повлече од борбата со Ислам Махачев. Пауло Коста, пак, се повлече од борбата со Хамзат Чимаев.

Така, УФЦ најде замени во Александар Волкановски и Камару Усман. Во главната борба Махачев ќе ја брани титулата во лесна категорија во реваншот со Волкановски, кого го победи на почетокот на годинава.

Чимаев ќе се бори со Усман во подглавната борба. Во борбата ќе даде предизвикувач за титулата на Шон Стрикленд.

Еве како изгледа борбената картаа за настанот, како и постерот:

Главна карта
Ислам Махачев (в) – Александар Волкановски
Камару Усман – Хамзат Чимаев
Магомед Анкалаев – Џони Вокер
Икрам Алискеров – Ворли Алвеш
Саид Нурмагомедов – Муин Гафуров

Прелиминарни
Тим Елиот – Мухамед Мокаев
Мохамед Јаја – Тревор Пик
Џавид Башарат – Виктор Хенри
Абу Азаитар – Седрик Думас
Мајк Бриден – Аншул Џубли
Натаниел Вуд – Мухамед Наимов
Викторија Дудакова – Џин Ју Фреј
Шарабутдин Магомедов – Бруно Силва

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО