Нуров идната сеозна ќе настапува во Бундес лигата

136

Македонскиот репрезентативец од редовите на Вардар, Могамедгаџи Нуров (-97 кг), кој освои  бронза на Светското првенство и обезбеди олимписка норма, од идната сезона 2020/2021 ќе настапува во Бундес лигата за РСВ Ротацион Грајз, јавува Вардарфанс.мк.

Германскиот тим со гордост дека националниот херој на Македонија ќе ги брани нивните бои. Нуров и пред три години настапуваше во Бундес лигата кога со Владимир Егоров и Халил Зубаиров со Вајнгратен станаа екипни шампиони на Германија.