Новото видео на УФЦ открива што му рекол Адесања на Переира по поразот (ВИДЕО)

Пред десет дена, на настанот УФЦ 281 во Њујорк, Алекс Переира го победи Израел Адесања со прекин во петтата рунда и го освои шампионскиот појас во средна категорија.

Фантастична борба за титулата беше круната на вечерта која изобилуваше со возбудувања и големи борби пред полните трибини на Медисон сквер гарден.

Изи водеше со 3-1 пред последната рунда и требаше само да ја контролира борбата.

Но, во средината на петтата рунда Бразилецот поврза неколку моќни удари кои го потресоа шампионот. Переира продолжи да удира, а потоа судијата ја прекина борбата.

Тоа беше нивни трет натпревар и трета победа на бразилскиот борец. По натпреварот тие се ракуваа и си размениле неколку зборови.

А камерата на УФЦ сними многу повеќе од тоа, па промоцијата состави уште едно одлично видео наречено „Возбуда и агонија“.

„Не ме сакаш, јас не те сакам, но те почитувам“, рече Адесања, по што и Переира ја покажа својата почит.

Переира и Адесања по мечот најавија дека се подготвени за возвратна борба.

Дастин Пориер и Мајкл Чендлер одржаа еден од најдобрите мечеви во сезоната, во кој Дајмонд победи со гушење во третата рунда.

Во борбата за титулата, Вејли Жанг си го врати шампионскиот појас во сламка категорија откако ја совлада Карла Еспарза со прекин на почетокот на втората рунда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО